دکتر کاظم دالایی

متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت

راهنمای سایت

برای استفاده بهینه از این وب سایت، دریافت اطلاعات جدید و استفاده از نوبت دهی آنلاین در سایت ثبت نام کنید. همچنین برای ثبت نظرات خود و تبادل نظر با مراجعه کنندگان لازم است عضو سایت باشید.

ثبت نام در سایت رایگان می باشد.

آمار بازدید سایت

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
بازدید کل
35
412
1182
1451
4076
6669
93372

پیش بینی امروز
744

Online (60 minutes ago):5

Your IP:35.153.135.60
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

دکتر کاظم دالایی

استادیار بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی

بطور کلی دندانهای مولر اول دایمی (PFM )برای کشیدن با اهداف ارتودنسی مناسب نیستند.از دلایل آن اثربخشی کم در رفع کرودینگ قدامی.دریفت دندانهای مجاور.رویش بیش از حد دندانهای مقابل و انحراف میدلاین میباشد. از طرف دیگر  دندانهای مولر اول  مستعدترین دندانها به پوسیدگی  و نقایص هیپومینرالیزاسیون مینایی در محیط دهان هستند و  دندانپزشکان در طی دوره mixed dentition با دندانهای مولرهای اول با پیش آگهی ضعیف ممکن است مواجهه یشتری نسبت به سایر دندانهای دایمی برای کشیدن این دندانها داشته باشند.

هدف این مقاله بررسی عوامل موثر بر تصمیم برای کشیدن دندانهای مولر اول دایمی است که به دو دسته عوامل اکلوژنی و عوامل تکاملی تقسیم شده است که با ارایه بیمار این عوامل برشمرده شده است.از عوامل اکلوژنی با جهت گیری اهداف ارتودنتیک  به عواملی مانند  میزان کرودینگ.رابطه مولری .میزان اورجت .وضعیت میدلاین .رابطه اسکلتال و شرایط بافت نرم اشاره شده است و از عوامل تکاملی با جهت گیری تکامل دندانی به عواملی مانند مراحل تکامل رویشی مولر دوم(بر اساس  Demirjian stage ). حضور یا عدم حضور مولر سوم.انگولیشن مولر دوم.سن دندانی  بیمار.موقعیت پرمولر دوم و .. اشاره شده است.

در عین موارد عدم تجویز کشیدن این دندانها و تصمیم درمان ارتودنسی برای آینده این بیماران مورد بحث وبررسی قرار گرفته است 

تماس با ما
آدرس: تقاطع میرداماد و شریعتی، ابتدای میرداماد، ساختمان شماره 3، طبقه 2
تلفن: 22225457 و 26406863
همچنین می توانید توسط فرم زیر از طریق ایمیل با ما در تماس باشید:
500 characters left
Add files